• Free shipping
  • Easy returns
  • Scandinavian design
  • Great reviews
SALE 37.5%
“When passion creates more performance”

Athletico Slim Limited Edition

800,00 kr.
500,00 kr.

 

SMÅ i størrelsen – vi anbefaler at du tager en størrelse større end normalt. Nogle gange to i denne model

Størrelsesguide

  • Gratis fragt til pakkeshop i DK over 500 dkk
  • Ombytning 29 dkk i 365 dage*
  • Bestil inden kl. 13 og modtag pakken dagen efter*
Alle priser er angivet inklusive moms. Den endelige momssats beregnes ved kassen i henhold til dit leveringsland.
SAVE 58%

Athletico Slim Limited Edition 2021 er med fuldgrip og flotte lakdetaljer, samt flot lomme med glitter detalje!

Denne udgave er med ekstra smalle ben. Så helt perfekt til dig som vil have dine bukser til at sidde helt til om dine ben. Der er stadig stor bevægelighed i dem.

Det er også muligt at gå op i størrelse uden at benene bliver for store. Så derfor egner den sig rigtig meget til dem der har lidt ekstra på maven.

Men også til dem med "almindelige" ben. Da stoffet strækker sig efter kroppen.

Den er meget enkel og med ekstra støtte i lænden pga den høje lændestøtte. Den har en uovertruffen pasform pga det meget elastiske og holdbare materiale!

 

Materialet som Athletico er lavet af noget HELT specielt.

Den er temperaturregulerende så du faktisk kan bruge den både sommer og vinter!

Overfladen er smudsafvisende og materialet er super elastisk og former sig til din krop!

Den har en foring som gør at du kan holde varmen, men er samtidig åndbar så du ikke får det for varmt. Derfor kan den bruges hele året!

Den er vindafvisende så du ikke mister din kropsvarme!

Den har fået 5 stjerner i test - og er beskrevet som vores allerbedste ridebukser af vores testryttere.

Den har 2 lommer bagpå og 3 logoer med glitter-effekt. Et ved lommen, et ved taljen og et ved venstre knæ.

Den er selvfølgelig med vores super holdbare grip!

De skal vaskes på vrangen og på 30 grader.

Der må ikke bruges skyllemiddel eller kraftigt vaskemiddel med stærk parfume. Der må kun bruges mild vaskemiddel. De må ikke tørretumbles.

SMÅ i størrelsen - brug vores måleskema. Klik på Størrelsesguiden

 

 

4.7
Baseret på 11 anmeldelser
5★
66.7%
4★
33.3%
3★
0%
2★
0%
1★
0%

Del din oplevelse – fortæl andre ryttere, hvad du synes om produktet.

G
Gitte Jensen
DATE:oktober 10, 2022
Meget godt! ★★★★★

Fed farve især til unge piger

A
Anonym
DATE:oktober 6, 2022
★★★★☆

Produkt lever op til beskrivelse. Hurtig og god betjening.

R
Randi L.
DATE:april 2, 2022
Meget godt! ★★★★★

Superfede ridebukser, lynhurtigt leveret ??

M

Nye ynglings ridebukser
Super hurtig levering, af super lækre ridebukser i super kvalitet med en rigtig god grib. De er siden modtagelsen blevet brugt dagligt?

Christina

M

Super lækre bukser med fede detaljer
Super lækre bukser med fede detaljer. God kundeservice og hurtig levering.
Rikke Halse Ladefoged

“When passion creates more performance”
Athletico Slim Limited Edition
800,00 kr.
500,00 kr.